
Categorieën
Dubbele Meikers (1758)
Historie:
Er is over deze kers niet veel te vinden hoewel beschreven wordt dat het al een zeer oud ras moet zijn. Ook in de tijd dat Knoop Pomologische werken schreef kon hij niets vertellen over de herkomst van dit ras. Wel wordt vermeld dat er toen al in de Betuwe grote boomgaarden met vele bomen van deze soort te vinden waren.
Synoniemen:
Rothe Maikirsche
Mayduke
Early Duke
Large May Duke
De Hollande
Royal Hative
Vruchtvlees:
Het vruchtvlees is zacht en, net als het vruchtensap, donker rood gekleurd. De smaak is aangenaam, fris. De zoete smaak wordt getemperd door een lichte rinsheid.
Steen:
De steen is in verhouding tot de vrucht slechts matig te noemen; zie de afbeelding.
Formaat vrucht:
Van de tweede klasse, soms aanmerkelijk groter dan de afbeelding aangeeft.
Plukrijp:
De eerste periode duurt de hele maand juni. De vrucht blijft aan de boom lang goed, maar eenmaal geplukt is de Dubbele Meikers maar kort te bewaren.
Gebruik:
Vooral als tafelvrucht bekend en algemeen boven alle andere kersen bemind. Aanbeveling behoeft zij niet, daar men in den regel wel honderd Meikersenbomen plant tegen slechts enkele van andere soorten.
